Pri používaní VIZUÁLNEJ TECHNIKY UČENIA dieťa nevníma učivo iba sluchom, ale do procesu výučby je nepretržite zapájaný aj zrak.

Spájanie zraku so sluchom vedie k hlbšiemu spracovaniu a lepšiemu pochopeniu jednotlivých súvislostí preberaného učiva.

Vizuálna technika učenia je založená na princípe vizuálnej zhody.

  • Prostredníctvom vizuálnej zhody dieťa podvedome vníma, učí sa jednotlivé tvary písmen a čísel z ilustrácií, ktoré pozoruje.
  • Efektívnosť vizuálnej techniky učenia nastáva v momente, keď dieťa sústredí svoju pozornosť na ilustrácie s vizuálnou zhodou.
  • Vizuálna zhoda preberaného učiva je nevyhnutná k tomu, aby sa vedomosti do mysle dieťaťa dostali aj prostredníctvom zraku.
  • Vďaka vizuálnej zhode si dieťa môže preberané učivo vizualizovať.
  • Poznatok nadobudnutý pomocou vizuálnej zhody je ľahšie zapamätateľnejší a trvácnejší.

Vzdelávajte deti pomocou vizuálnej techniky učenia aj vy!

Vizuálna technika učenia je určená pre:

Vizuálna technika učenia sa osvedčila aj pri:

Nerobíme to čo ostatní, robíme veci TROCHA INAK

Recenzie

-krásne ilustrácie
-kvalitné a trváce prevedenie (použila som aj pre súrodenca)
-deti sa tešili na nácvik hlások (vďaka obrázkom a motivačným cvičeniam)

Petra

Oceňujem popisovateľný a stierateľný povrch kartičiek + vizuálna zhoda hlásky a obrázku sú u nás veľký pomocník.

Lenka

Vzdelávacie kartičky som kupovala ako darček pre neterku, ktorá sa z nich veľmi teší, formou zábavy sa učí písmenka, ktoré by ju inak vôbec nezaujali, pestré veľké obrázky, veľká spokojnosť.

Denisa

Celkom dlho som premýšľala, či kartičky kúpiť. Zaujali ma hneď, ako som ich videla a dumala som či áno či nie a mala som ich kúpiť skor. Hádam sa ešte ani nestalo, aby dcera tak tuzila si nieco citat, hoci citame denne. Za dva dni uz vedela identifikovat vsetky pismenka. Táto mimoriadne hravá, poučná forma je určite to, z čoho bude mať radost nielen dieta, ale aj vy. Skvely napad, naozaj odporucam. Jedna znama ich hned u vas objednala, ked som jej ich takto ,,spropagovala”

Veronika

Kartičky sú z pevného kartónu, vhodny rozmer ako pre deti aj pre dospelých. Pekne ilustrácie, dcéra (takmer 3 roky) vie rozoznať každú ilustráciu. Používame na učenie prvých písmenok.

Martina

My máme s dcérou trocha ťažšie učenie a obrázková forma/ vizuálna zhoda pri číslach je pre nás veľmi veľká pomoc.

Lucy

Výhody konceptu vizuálnej techniky učenia

Vizuálna zhoda a vizualizácia

Vizuálna zhoda preberaného učiva je nevyhnutná k tomu, aby sa vedomosti do mysle dieťaťa dostali aj prostredníctvom zraku. Vďaka vizuálnej zhode si dieťa môže preberané učivo vizualizovať. Vizuálna predstavivosť je veľmi silná a účinná pomôcka pri výučbe. Poznatok nadobudnutý pomocou vizualizácie je lepšie zapamätateľnejší. Dochádza k efektu hlbšieho spracovania a lepšieho pochopenia novej informácie. Pri používaní vizuálnej techniky učenia sú deti motivovanejšie a s nadšením prijímajú nové poznatky. Výučbu si neuvedomujú a prebieha bez nátlaku. Ide o zážitkové a intuitívne učenie, pričom sa iniciuje prirodzený potenciál dieťaťa a jeho kognitívna kapacita.

Spájanie zmyslov počas výučby

Naše edukačné produkty aktivujú vzájomné prepájanie zmyslov počas výučby. Čím viac zmyslov dieťa zapojí do výučby, tým je výučba efektívnejšia a dochádza k pochopeniu jednotlivých súvislostí preberaného učiva, pričom učivo sa lepšie ukladá do pamäte a získaný poznatok je trvácnejší. Sám Jan Amos Komenský zvykol hovoriť: „Treba ustavične spájať sluch so zrakom, jazyk s rukou, to jest to, čo majú vedieť. Má sa nielen rozprávať, aby to vnímali sluchom, ale aj kresliť, aby sa im to dostalo do mysle prostredníctvom zraku.“

Zážitkový a intuitívny spôsob učenia

Je známe, že vlastný zážitok je neprenosný! Vizuálna technika učenia vyvoláva v dieťati zážitok, ktorý stimuluje zvedavosť dieťaťa a vyvoláva v ňom intuitívny záujem po informáciách. Poznatok nadobudnutý zážitkovou formou nevyvoláva v dieťati pocit, že sa niečo musí naučiť. Zážitok rozvíja zmyslové vnímanie dieťaťa a jeho mentálne schopnosti. Taktiež v ňom uspokojuje túžbu po činnosti, učí sa myslieť, upevňuje svoju vôľu a trpezlivosť. Osobný zážitok nadobudnutú pomocou vizuálnej techniky učenia predstavuje pre dieťa vysokú kvalitu a trvácnosť nadobudnutých vedomostí.

Zaujala Vás naša tvorba?

Prihláste sa na odber
a dozviete sa o nových
produktoch a ich využití
medzi prvými.